نظرات
نظرات
307 نظر
دیدگاه ها
فاطمه
فاطمه

سلام، این دوره برای من بسیار مفید بود. در این دوره متوجه شدم که عزت نفس محصول رابطه با خویشتن است و در وجود هرکدام از ما سه عنصر کودک، بالغ و والد وجود داره، عنصر والد میتونه حمایتگر و یا سرزنشگر باشه. این والد سرزنشگر ماهیت قضاوت گری داره و میتونه باعث خطاهای شناختی بشه: میتونه مسائل رو تنها سیاه و سفید ببینه، میتونه در ذهن ما فاجعه سازی کنه، اشتباهات مارو بزرگنمایی کنه باعث استدلال های هیجانی در ما بشه و … . ما باید حس های منفی خودمون رو شناسایی کنیم تا بفهمیم چه خطاهایی در احساسات منفی ما دخالت داشته و اون ها رو حل کنیم. یکی از راه هایی که میتونیم این چرخه معیوب افکار منفی رو از بین ببریم این هست که به جای ” چرا ” از جملات خبری استفاده کنیم، به جای ” باید ” از دوست دارم … و یا ترجیح میدهم … استفاده کنیم. باید یاد بگیریم که والدمون رو قوی کنیم تا این والد بین کودک و والد سرزنشگر ما مصالحه ایجاد کنه تا در نهایت شخصیت بالغ و قدرتمند ما بتونه رشد کنه.

مهناز صنعتی
مهناز صنعتی

با عرض سلام
ممنون از دوره خوبی ک در اختیار ما گذاشتید
بسیار کاربردی و عالی بود و زندگی من به دو نیمه قبل از این ورکشاپ و بعد از ان تقسیم شد . در بین مباحث ان قسمت ک گفت باید با جریان زندگی پیش برویم ناخوداگاه باعث شد بفهمم زندگی در جریان است و فهمیدم ک وجود عزت نفس چقدر برای کار و زندگی لازمه و حسی درونی است جالب بود برای من ممنون

محدثه قاسمی
محدثه قاسمی

سلام به هاوین عزیز. خیلی ممنونم از تیم هاوین و جناب آقای دکتر بابت این دوره خیلی خوب . من تازه دوره رو تموم کردم و واقعا نکات جالبی رو در این دوره متوجه شدم. تمرین هایی که در دوره گفته شد بر حال دورنی واقعا تاثیرگذاره و میتونه که از اضطراب کم کنه. شناسایی حس های دورنیم خیلی بهم کمک کرد که بتونم بهتر خودم رو مدیریت کنم. طی دوره بحث طرحواره ها مطرح شد که به نظرم موضوع جالبیه و من رو ترغیب کرده که برم و دوره طرحواره ها رو هم ببینم و آگاهی بیشتری پیدا کنم. لازمه که این فیلم ها بارها و بارها دیده بشن و نکات یادآوری بشن. جلسه آخر خیلی جلسه خوب و آرومی بود. جلسه ارتباط با دیگران رو دوست داشتم که بیشتر بود و موارد گفته شده با جزئیات بهتر و بیشتری بررسی میشدن مخصوصا قسمت استدلال هیجانی که خیلی کاربردی و جالب بود. در کل مرسی که برای آگاهی ما روز به روز بیشتر تلاش میکنید و بهمون کمک میکنید تا بتونیم مسیر درستی رو پیش بگیریم. امیدوارم که بتونم بهتر و بیشتر روی عزت نفسم کار کنم.

رکسانا صدائی
رکسانا صدائی

سلام
من از دوره عزت نفس استفاده کردم. از این دوره راضی بودم.
به طور دقیق و عمیق به مسئله ی عزت نفس پرداخته شده بود. مطالب روانشناسی در عین اینکه بسیار واضح و قابل فهم بود ؛کاملا کاربردی بود . برای افرادی که می‌خواهند به خودشناسی برسند و به طور درست و عمیق مسئله کمبود عزت نفس خودشون رو بهبود ببخشند ؛پیشنهاد میکنم .

هانیه حسینی
هانیه حسینی

سلام به تیم خوب هاوین
ممنونم که یه فرصت دیگه رو در اختیار ما دختر ها گذاشتین که بتونیم خودمون رو بیشتر بشناسیم و مسئولانه تر قدم برداریم توی مسیرمون
من از این دوره یاد گرفتم که هیچ چیز مطلقی وجود نداره و هیچ انسان کاملی هم وجود نداره. ما همه پر از عیب و نقصیم مجموعه ای هستیم از خوبی ها و بدی ها.
یاد گرفتم که اشتباه کردن رو بعنوان جز جدانشدنی از خودم و دیگران بپذیرم. در نتیجه آروم ترم
باید هام رو تبدیل کردم به دوس داشتن و ترجیح دادن که از من یه آدم معمولی می‌سازه یه آدمی که میخواد و دوس داره و تلاششو می‌کنه به اون چیز هایی که میخواد برسه ولی اگه نشد هم چیزی از ارزش هاش کم نشده.
اینو فهمیدم که ارزش وجودی ما به داشته هامون نیست صرفا. به رابطه من با منه. به رابطه من با من دیگران و در نهایت رابطه من با جهانمه. درسته که جلساتم تمام شده و همه رو دیدم و شنیدم و تمریناتش رو انجام دادم ولی این تازه آغاز کاره. و من دلم میخواد باز هم کار کنم و دوس دارم معنای واقعی وجودیم رو بدونم و پیدا کنم. عشق بیشتری به خودم بدم که نتیجه ش میشه عشق به دیگران و جهانی که توش دارم زندگی میکنم
ممنون که این فرصت عالی رو به من دادید که از آموزش های خوبتون استفاده کنم
با عشق و احترام 💗🌸

نیلوفر عبدالله پور
نیلوفر عبدالله پور

سلام
اول اینکه ممنونم از تیم خوب هاوین برای برگزاری این دوره دوره های عالیی دیگه
این دوره به من کمک کرد که بتونم تشخیص بدم در چه زمینه ای مشکل دارم و برای من مهرطلب بودن بود.
و هردفعه که این دوره رو میبینم چیزای جدیدتری ازش یادمیگیرم

زهرا
زهرا

خیلی دوره مفیدی بودبه اندازه و مفید.

عسل سلطانی
عسل سلطانی

اول سلام و بسیار ممنونم برای این حجم از محتوای مفیدتون.تمام مطالبی که گفته شد به قول آقای دکتر جنبه ی راهنمایی داشتن اما خب بنظر بنده اگر به کار گرفته بشن تاثیرشون بیش از انچه هست که فکر میکنید…به هرحال جامعه به ما تحمیل کرده که برای اینکه چیزی خوب پیش بره یا اینکه بخواهیم محتوای ارزشمندی رو در اختیار داشته باشیم حتما باید هزینه ی گزافی بابتش پرداخت کنیم.. باید بگم که تمرینات برای من بسیار بسیار کارساز بودند چراکه تمریناتو محدود به زمان خاصی نمیکردم و همراه با هر فعالیتی که در طول روز انجام میدادم گفت و گوهای والد سرزنشگر رو زیر نظر میگرفتم و افکار اتوماتیک پشت گفت و گوهارو شناسایی میکردم و لحن گفت و گو را تغییر میدادم…و باید بگم که با تمرکز فعالیت مغزم در زمان حال در حال حاضر اضطراب بسیار کمتری رو تجربه میکنم و البته شجاعت و جسارت بیشتری رو احساس میکنم..در واقع میزان تاثیرگذاری دوره بستگی به میزان خستگی شما از نبود عزت نفستون داره و هرچقدر بیشتر خودتونو بشناسید و متوجه بشید که در معرض چه فعالیت های ذهنی مخربی قرار دارید مطمئن باشید انگیزتون برای تغییر افکار و شیوه ی فعالیت مغزتون بیشتر خواهد شد…. امیدوارم که در تغییر چهارچوب مغزتون و تبدیل شدن به یک انسان با شخصیت قوی و متعادل موفق باشید. و در آخر هم از هاوین عزیز و آقای دکتر نهایت تشکر را دارم با آرزوی سلامتی این دو عزیز .

بیتا صمدی
بیتا صمدی

سلام دوره هاوین برای من مفید بود از این جهت که یادگرفتم هر وقت حالم بده بدونم چرا بده و از دور به خودم نگاه کنم و والد سرزنشگر رو شناسایی کنم و یاد گرفتم باید ها مفید نیستند و اضطراب آورند و ترجیح می‌دهم و بهتراست رو جایگزین کنم یه تلنگر گرفتم که در لحظه باشم و گذشته با غم و آینده با اضطراب همراهه. یادگرفتم اضطراب و استرس متفاوتند و به کار گیری اشتباه لغت اضطراب به جای استرس اثرات منفی داره و دقت میکنم که درست به کار ببرمشون. و اضطراب و حال منفی تا حدی طبیعی و مفید هست و نباید به این خاطر خودمونو سرزنش کنیم و نگران باشیم . یاد گرفتم من خطای فاجعه سازی رو خیلی استفاده میکردم ولی الان وقتی دقت میکنم که به خاطر فاجعه سازی حالم بد شده خود به خود حالم بهتر میشه .

هانیه حسینی
هانیه حسینی

سلام
اول از همه تشکر و خدا قوت بابت این دوره خوب و مفید عزت نفس‌. موضوعی که خیلی برای ما انسانها ما حیاتیه.
من همیشه دنبال یه دوره عزت نفس خوب با قیمت مناسب می‌گشتم و خوشحالم که هاوین این دوره رو با قیمت مناسب در اختیار ما قرار میده و خوشحالترم که توی تخفیف ها این دوره رو تهیه کردم. این دوره عیدی من به خودم بود. امسال من لباسی برای عید نخریدم و ترجیح دادم این دوره رو ثبت نام کنم چون عزت نفس قشنگترین لباسیه که میتونیم بپوشیم. یه قدرت عالی بهمون میده، ما رو از بقیه متمایز می‌کنه. این دوره به من یاد داد که کمتر خودمو سرزنش کنم. من تراپی هم رفتم بمدت دو سال و الانم هر از گاهی در صورت بروز مشکل حادی بازم با تراپیستم جلسه میگیرم. این دوره خیلی دقیق و شسته رفته مباحث مربوط به والد، بالغ و کودک رو برای من باز کرد. خیلی مباحث جالبی رو تا اینجای دوره یاد گرفتم. الان که جلسات پایانی دوره رو دارم میبینم، تمریناتی که دارم انجام میدم خیلی خیلی موثر بودن برای من. اینا باعث شدن که من تغییر رو حس کنم. خب من خیلی باید ها رو برای خودم در نظر گرفته بودم. خیلی افکار منفی و سرزنشگر رو داشتم و بهشون بهت میدادم. در واقع اون آدم چماق بدست یا همون والد سرزنشگر من خیلی زندگی رو بهم سخت گرفته بود جوری که واقعا داشتم تموم میشدم. دیگه منی نمونده بود تمام روز هام گریه و غصه بود. وقتی این احساساتم رو شناختم احساس آرامش بیشتری پیدا کردم. تکنیک ها و تمرینات واقعا توی حال بهتر من و کنار اومدن با خودم خیلی کمک کننده بود. پیشنهاد میکنم تا میتونید سرمایه گذاری کنید و روی خودتون کار کنید. ممنون از هاوین، دکتر آبیار و رفیق راهم💛🙏